Zakup marynarki dla swojego mężczyzny

W ostatnich latach bardzo dużym uznaniem cieszą się marynarki męskie. Pasują do różnych stylizacji, a do tego można do nich dodawać ciekawe dodatki. 

Jaką marynarkę wybrać?

Ozdobne dodatki powinny być jednak stonowane, ponieważ jeśli będzie ich zbyt dużo to zaburzą cały efekt wizualny. Marynarka męska sprawdzi się idealnie na biznesowe spotkanie lub jako strój do pracy. W marynarkach często chodzą prawnicy oraz przedstawiciele handlowi. Są to osoby, które muszą szczególnie dbać o swoją prezencję. Przynajmniej jedna dobrze dopasowana marynarka powinna znaleźć się w każdej męskiej garderobie. Wychodzi na to, że dużo jest w tym prawdy, ponieważ już od dawna utarło się takie przekonanie, że elegancki mężczyzna powinien mieć marynarkę. Najlepiej prezentują się oczywiście marynarki w klasycznych kolorach, czyli czarnym i granatowym. Nie oznacza to jednak, że nie można sobie pozwolić na bardziej żywe kolory. Osoby, które nie boją się wyzwań mogą zakupić nawet marynarkę w kolorze czerwonym lub pomarańczowym. Trzeba wtedy jednak pamiętać jeszcze o reszcie stylizacji, żeby wszystko do siebie pasowało. W tym artykule opowiemy jak wybrać marynarkę męską, która spodoba się twojej kobiecie. Wybór marynarki dla swojego faceta nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim należy znać jego wymiary. Najważniejszy jest obwód klatki piersiowej, który powinien być mierzony na wdechu. Wybór modeli męskich marynarek jest niezwykle duży, dlatego nawet bardzo wymagający klienci powinni znaleźć coś dla siebie.

Dopasowanie marynarki

Należy pamiętać, że nie mogą występować żadne pomarszczenia, dlatego marynarka musi być dobrze dopasowana. Pierwszy krok to zmierzenie obwodu klatki piersiowej. Należy to zrobić dokładnie, ponieważ nawet kilka centymetrów robi naprawdę dużą różnicę. Jeśli nie jesteśmy tego w stanie zrobić sami, to warto poprosić kogoś o pomoc. Wtedy możemy być pewni, że wyniki będą wiarygodne. Dobrze wykonane pomiary sprawią, że znacznie szybciej i łatwiej będzie nam kupić marynarkę. Zbyt obcisła marynarka może sprawić, że będą występować pomarszczenia. Nie prezentują się one dobrze pod względem wizualnym, dlatego lepiej wybrać większy rozmiar. Niestety nie brakuje na mieście mężczyzn noszących obwisłe i szerokie marynarki. Niestety to też nie wygląda dobrze, ponieważ najważniejsze są proporcje. Przede wszystkim marynarka powinna dobrze leżeć na plecach oraz barkach. Z reguły młode i mało doświadczone osoby mają problem z wyborem odpowiedniej marynarki. Wraz z wiekiem nabywamy doświadczenie i poczucie gustu, dlatego coraz łatwiej jest nam wybierać strój. 

Zakup marynarki

Należy mieć na uwadze, że nie istnieje jedna uniwersalna marynarka, która będzie pasować każdemu. Dlatego dobrze jest odwiedzić sklep stacjonarny i osobiście przymierzyć marynarkę, żeby sprawdzić jak będzie się układać. Atrakcyjne zniżki i kupony rabatowe czekają na nas w sklepach internetowych. Takie okazje mogą być czasami bardzo kuszące, ale trzeba pamiętać, że zakupy przez internet są nieco ryzykowne. Tak naprawdę nigdy nie mamy pewności, że zakupiony rozmiar będzie odpowiedni. Nie można zapominać o prezencji osobistej, która jest niezwykle ważna w pewnych zawodach. Dobrze ubrani powinni być przede wszystkim prawnicy oraz przedstawiciele handlowi, ponieważ mają oni częsty kontakt z klientem. Marynarka powinna być wygodna, ponieważ czasami spotkania biznesowe trwają nawet kilka godzin. Dobrej jakości marynarki produkowane są z naturalnych materiałów. Są one trochę droższe od marynarek z materiałów syntetycznych, ale są też dużo lepsze. Taka marynarka zapewnia dobrą przepuszczalność powietrza, dlatego nie ma możliwości, że się w niej spocimy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że za niektóre marynarki trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Jest to niestety bardzo duży wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Dlatego niektóre sklepy oferują zakup marynarki na raty, które będą rozłożone w dogodnych terminach. Należy pamiętać o proporcjach sylwetki, których pod żadnym pozorem nie wolno naruszyć. Marynarka ma przede wszystkim podkreślać najmocniejsze atuty budowy twojego ciała. Teraz już powinieneś wiedzieć, jak wybrać marynarkę męską na daną okazję.